2 grudnia 2016 Udostępnij

Efekty zdrowotne młodego zielonego jęczmienia

Stosowanie zielonego jęczmienia

Wiele osób będzie zaskoczonych tym jakie efekty zdrowotne jest w stanie nam zagwarantować właśnie zielony jęczmień. W swoim składzie poza mikroelementami i witaminami ma on również cenny dla naszego organizmu chlorofil. To naturalny zielony barwnik młodego jęczmienia. Lista pozytywnych właściwości jakie niesie za sobą chlorofil jest bardzo długa, a pośród tych najważniejszych będzie lepsza przemiana materii, szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, większa liczba czerwonych krwinek, zapobieganie nowotworom, dostarczenie organizmowi żelaza, oczyszczenie organizmu z toksyn, walka z anemią czy oczyszczenie jelit.

Zielony jęczmień będzie działać przeciwzapalnie, chroni przed nowotworami, wirusami. Jest pomocny w przypadku leczenia zmian skórnych, chorób sercowo naczyniowych oraz cukrzycy. Coraz częściej stosuje się go również jako środek, który wspomaga odchudzanie. Zielony jęczmień ze względu na właściwości znajduje również zastosowanie jako preparat do odświeżania oddechu i płukania gardła.

Zielony jęczmień właściwości prozdrowotne

Zielony jęczmień stanowi bogactwo witamin oraz składników mineralnych. To źródło witamin z grupy B, antyoksydantów, żelaza, wapnia, magnezu u cynku. Poza tym mamy tam naturalne hormony oraz chlorofil, na który już się powoływaliśmy. W porównaniu do innych zielonych roślin jęczmień ma więcej cennych wartości i do tego takie aminokwasy, których organizm sam nie będzie w stanie produkować.

Młody jęczmień ma silne działanie przeciwutleniające, co będzie warunkować jego działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe oraz przeciwwirusowe. Zielony jęczmień pomaga w leczeniu trądziku, owrzodzeń. Dodatkowo łagodzi także ból żołądka, ból stawów, zmniejszy stany zapalne, dodatkowo wysoka zawartość chlorofilu sprzyjać będzie odkwaszeniu organizmu i sprawi, że będzie równowaga kwasowo – zasadowa w organizmie.

Zielone mleko

Zielony jęczmień to oprócz cennych witamin i minerałów również źródło błonnika, który może odpowiadać za szybszy metabolizm tłuszczu w organizmie i mniejszy poziom cholesterolu we krwi. Dodatkowo w zielonym jęczmieniu występują frakcje błonnika nierozpuszczalnego, które warunkują korzystny wpływ na pracę układu pokarmowego i zmniejszają ryzyko nowotworu jelita grubego. Zielony jęczmień to również szansa na prewencyjne leczenie cukrzycy, chorób serca czy nadciśnienia tętniczego. Młody jęczmień staje się hitem w ostatnich latach jako taki produkt, który ma gwarantować oczyszczenie. Liczy się również to, że opóźnia on skutecznie proces starzenia się organizmu.

Klaudia Stańczyk

Redakcja gitkids.pl