2 grudnia 2016 Udostępnij

Odkwaszanie organizmu za pomocą chlorofilu

Chlorofil

Chlorofil to zielony barwnik, który wchodzi w skład większości roślin. To jedyna substancja w przyrodzie, która będzie magazynować światło. Średnio co dziesięć sekund w żywym organizmie umierają miliony komórek i zastępowane są one nowymi, które będą pobierały pokarm z tego co my im dostarczymy. Ubogi w światło pokarm powołuje do życia komórki, które mają niski poziom witalności, co przyspiesza starzenie się organizmu. Przykładem może być nadmiar mięsa, nabiału, cukrów, słodyczy, kawy, napojów gazowanych a także innych niezdrowych składników, które będą mocno zakwaszać nasz organizm. w ten sposób rozwijać się będą w naszym organizmie choroby.

Jeśli chcemy mieć odpowiedni poziom pH i równowagę kwasowo zasadową należy spożywać duże ilości warzyw, owoców, pędów, kiełki czy owoce w łupinach. Staramy się nawadniać wodą mineralną, ziołowymi herbatami. Pęd życia i skażona żywność często nie dają nam szans na utrzymanie zdrowej diety. Jeśli chcemy dbać o zdrowie niezbędne będzie stosowanie chlorofilu, który zrównoważy nasza złą dietę. Według naukowców najbardziej korzystny będzie chlorofil w płynnej postaci.

Zakwaszony organizm to chory organizm!

Według specjalistów powinno się spożywać jedynie 20% produktów kwaśnych a pozostałe powinny mieć odczyn zasadowy. W zdrowym ciele współczynnik pH będzie mieścił się w okolicach 7,3-7,4. Dieta bogata w kwasy sprawy, że w dłuższej perspektywie podniesie się kwasowość organizmu i pojawiać się będą zaburzenia, stany zapalne, problemy z różnymi poważnymi chorobami.

Zdrowa zielona dieta

CHLOROFIL W PŁYNIE

Chlorofil będzie w stanie skutecznie pobudzić oczyszczenie organizmu z toksyn, dlatego jest tak cenny. Struktura jest w nim podobna do hemu a więc barwnika krwi. Cząsteczka hemoglobiny będzie praktycznie taka sama jak cząsteczka chlorofilu. Hemoglobina w swoim centrum posiada atom żelaza natomiast chlorofil atom magnezu. Chlorofil będzie w stanie prowadzić reakcje światło chemiczną, która będzie kumulować energię w trwałych związkach biochemicznych. Glonom ten związek będzie niezbędny do przyswajania promieni słonecznych w zamian za energię. Chlorofil w płynie, jeśli będzie stale stosowany powinien korzystnie wpływać na pracę naszego organizmu i poprawi nasze samopoczucie.

Karol Fijał

Redakcja gitkids.pl