19 kwietnia 2017 Udostępnij

Chlorofil w płynie – Zielona krew

Żyjemy w takim środowisku, które jest mocno zanieczyszczone. Znajdujące się tam substancje chemiczne do nie dawna były uznawane za naturalne, a teraz okazuje się, że są niebezpieczne, często rakotwórcze, uszkadzają system immunologiczny albo też negatywnie działają na gospodarkę hormonalną.

Coraz częściej mamy do czynienia z substancjami chemicznymi, które znajdują się w produktach spożywczych, lekarstwach, zanieczyszczonym powietrzu, czy powstających w postaci przemiany materii. Według badań obecnie mniej więcej 30% wszystkich chorób występujących w miejscach pracy wynika z substancji chemicznych. Udało się udowodnić, że substancje te wykorzystywane w życiu codziennym coraz częściej będą powodować u nas alergię czy nowotwory złośliwe. Chlorofil w płynie oferuje nam naturalną ochronę przed niekorzystnym działaniem tych substancji.

Właściwości chlorofilu

Najważniejszym składnikiem produktów będzie chlorofil a wiec zielony barwnik, który występuje w większości roślin. Jest to jedyna materia w przyrodzie, która magazynuje światło słoneczne istotne dla wszystkich istnień. Mniej więcej co 10 sekund miliony komórek ginie w naszym organizmie i są one zastępowane nowymi, które pobierają pożywienie z produktów, jakie im dostarczymy. Ubogie w światło pożywienie powołuje do życia komórki, które nie są witalne, a to wpływa na przyśpieszenie procesu starzenia i zwiększenia zachorowalności.

Prawidłowa dieta

Zdrowa dieta

Zbyt duże spożywanie mięsa czy nabiału, cukrów i słodyczy prowadzi do zakwaszenia organizmu i sprawia, że w organizmie pojawiają się różne choroby. Aby równowaga kwasowo – zasadowa była na dobrym poziomie należy postawić na produkty bogate w zasady a więc warzywa w pełni dojrzałe owoce, ziemniaki, sałatę liściastą, pędy, kiełki, owoce w łupinach, niegazowaną wodę mineralną, herbatki ziołowe. Pęd życia często nie daje nam szans na zdrową dietę, dlatego ewentualnie wspomagać się można chlorofilem, który będzie ją równoważył.

Chlorofil oczyszcza przewody pokarmowe, wspomaga oczyszczenie krwi z toksyn, niszczy bakterie, usuwa z organizmu zbędne składniki. Pokarmy, które spożywamy szybko przechodzą przez nasz organizm, który musi usuwać pozostałości, które nie są nam potrzebne. Jeśli więc chcemy uniknąć problemów ze zdrowiem powinniśmy dostarczać takie składniki, które te niedoskonałości będą usuwać.

Klaudia Stańczyk

Redakcja gitkids.pl