3 grudnia 2016 Udostępnij

Chlorofil – energia słoneczna w płynie

Energia słoneczna ma wielki wpływ nie tylko na rośliny ale również na nasze ludzkie organizmu. Przebywanie na słońcu wzmacnia nasz organizm, przyczynia się do produkcji witaminy D. nie każdy ma świadomość, że chlorofil to płynna forma światła słonecznego. Picie chlorofilu ma zbawienny wpływ na ludzki organizm, dodaje energii potrzebnej do życia, oczyszcza organizm z toksyn, odkwasza. Chlorofil jest nazywany jako zielona krew roślin i nie ma tutaj przesady w takim określeniu.

Chlorofile

Chlorofil ma budowę, która będzie podobna do hemoglobiny. Dzięki temu pocie chlorofilu wspomaga tworzenie się krwi i dlatego będzie to ważne przy anemii. Chlorofil to zielona krew roślin i takie stwierdzenie często się pojawia. Nie powinno się w sumie temu dziwić jeśli ktoś jest osłabiony powinien regularnie go przyjmować podobnie jak osoby, które są rzadko na słońcu i spędzają czas przy sztucznym oświetleniu. Zakwaszenie organizmu to również poważny problem, z którym chlorofil może sobie skutecznie poradzić. Będzie on także wspomagał leczenie wątroby, raka czy miażdżycy.

Oczyszczanie organizmu z toksyn

Jedną z wielkich zalet będzie jego oczyszczające działanie w układach pokarmowym oraz wydalniczym, z czym będzie się wiązać oczyszczenie krwi, limfy a także płynów wewnątrzkomórkowych. Ciało oczyszczone z toksyn będzie sprawne, dobrze trawi i przyswaja składniki odżywcze a my będziemy pełni energii, nie będziemy tyć i mamy siłę do życia. Otłuszczone tkanki powodują osłabienie narządów wewnętrznych i gruczoły pozostają w bliskim związku z zalegającymi w ciele składnikami przemiany materii pozostałościami leków i zanieczyszczeniami.

Cenne składniki roślin

Zielone soki dla zdrowia

Dużą dawkę chlorofilu gwarantują nam soki z zielonych warzyw, gdzie mamy wiele cennych składników. Można liczyć również na minerały oraz witaminy, które jak wiadomo także są dla naszego organizmu bardzo ważne. Można w ten sposób chronić swoją wątrobę oraz pęcherzyk żółciowy przed złym działaniem tłuszczy,. Chlorofil to taki składnik, który oczyszcza nasze jelita i krew, działa również przeciwrakowo.

Podobnie jak hemoglobina chlorofil ma zdolność do łączenia się z tlenem. Transportuje jego znaczne ilości, dzięki czemu będzie miał istotne zadanie w trakcie wspierania bakterii aerobowych. Patogenne bakterie czy grzyby bardzo nie lubią tlenu, jednak do życia potrzebne będzie także żelazo, które znajduje się w hemoglobinie.

Klaudia Stańczyk

Redakcja gitkids.pl