26 maja 2017 Udostępnij

Zakwaszenie organizmu? Najlepszy przepis na odkwaszenie organizmu!

Zakwaszenie organizmu to najczęściej efekt złej diety. Nieustannie wysoko na liście spożywanych produktów są te wysoko przetworzone, które będą zaburzać równowagę kwasowo – zasadową a to dalej prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Wiele osób czytając takie informacje może mieć właśnie wysoki poziom kwasowości własnego ciała. Niestety, ale zakwaszony organizm to świetne środowisko dla raka.

W 1931 roku Dr. Otto WArburg dostał nagrodę Nobla za to, że udało mu się udowodnić, że rak doskonale rozwija się w warunkach beztlenowych oraz kwaśnych. Innymi słowy zakwaszenie organizmu odpowiedzialne będzie za sprzyjanie rozwoju raka. Z tego powodu wysoki poziom kwasowości organizmu może przekazywać informację, że w organizmie rozwija się rak. Udało się udowodnić, że oddychanie komórek, jeśli będzie ograniczenie sprawi, że powstanie rak. Główny powód to brak tlenu na poziomie komórkowym.

Jak powstaje zakwaszenie organizmu?

Zdrowe komórki podlegają niekorzystnym zmianom, gdy ilość tlenu dłuższy czas nie będzie dostarczona do komórek. Brak tlenu w komórkach będzie powodować, że dojdzie do zaburzenia przemiany glukozy w energię. W takim przypadku powstaje kwas mlekowy, a główny powód to fermentacja jaka następuje w komórkach. W związku z powstaniem kwasu mlekowego pojawia się także silny ból miejscowy na skutek niszczenia enzymów komórkowych.

Dieta odkwaszająca

Jak radzić sobie z zakwaszeniem?

Odpowiednio wyrównana kwasowość organizmu będzie bardzo ważna i trzeba o nią regularnie dbać. najważniejsza sprawa to zawsze zmiana diety. Istnieje już wiele produktów, które będą regulować poziom kwasowości organizmu a do nich zaliczyć można między innymi:

seler

brokuły

papryka

kapusta

awokado

Przepis na odkwaszenie organizmu

Jeśli ktoś widzi, że ma problem z zakwaszeniem może wykorzystywać domowe sposoby, by z tym problemem sobie poradzić. Podstawowymi objawami zakwaszenia są bóle stawów, zimne stopy lub dłonie i mniejszy popęd płciowy a także wrażliwość chemiczna oraz zgaga. Do tego metaliczny posmak w ustach i bóle mięśni. Jeśli pojawiają się takie właśnie objawy może to być istotny znak, że problem zakwaszenia nas właśnie dotyczy. Trzeba w takim momencie postawić na zmianę trybu życia, by doprowadzić do odkwaszenia.

Klaudia Stańczyk

Redakcja gitkids.pl